Przełomowe rozwiązanie diagnostyczne dla ortodoncji, protetyki i implantologii
Technologia
DAOS to w pełni automatyczny skaner wewnątrzustny. Wykorzystujący technologię optyczną do precyzyjnego obrazowania zębów i dziąseł w modelu 3D. Ergonomiczny kształt zapewnia komfort zarówno operatorowi jak i pacjentowi.
Model 3D jamy ustnej może być bezpośrednio przesłany do laboratorium protetycznego lub do bazy danych na serwerze lub w chmurze.
Zobacz naszą technologię z bliska
W pełni automatyczne skanowanie
Eliminacja błędu ludzkiego
Nieinwazyjność
Precyzja i powtarzalność wyników
Doskonałe odwzorowanie geometrii jamy ustnej w realistycznych kolorach
Krótki czas badania – tylko 2 minuty
Brak potrzeby dodatkowego szkolenia personelu
Komfort i bezpieczeństwo dla lekarza i pacjenta
Mobilność
dr hab. inż. Zenon Szczepaniak
“Nasze metody pomiarowe i systemy analizy danych mogą pozwolić na wcześniejsze niż dotychczas wykrywanie wielu chorób cywilizacyjnych.”
MIKROFALE
Przełomowe rozwiązanie diagnostyczne w ortodoncji, protetyce i implantologii, prezentujące zupełnie nowe podejście do uzyskiwania precyzyjnego obrazu jamy ustnej pacjenta, które z powodzeniem zastąpi dotychczasowe techniki manualne.
RAport who
Wg raportu WHO z listopada 2022 roku
3,5
MLD
osób na świecie cierpi na choroby periodontologiczne.
1
mld
osób, o tyle zwiększyła się liczba ludności z chorobami jamy ustnej w okresie ostatnich trzech dekad.
387
mld usd
to szacunkowy koszt stomatologicznej opieki zdrowotnej na całym świecie.
RAport GUS
Wg raportu GUS (dane z 2022 roku)
3,32
MLn
porad stomatologicznych udzielonych w Polsce (wzrost o 7,9% w porównaniu do roku poprzedniego)
Celem projektu jest opracowanie i przebadanie nowatorskich metod akwizycji sygnałów oraz sposobów przetwarzania danych, przeznaczonych do ciągłego, nieinwazyjnego i bezmankietowego pomiaru ciśnienia tętniczego. Będą one bazować na pomiarze i przetwarzaniu sygnału fotopletyzmograficznego oraz mikrofalowego.W efekcie przeprowadzonych badań zostanie wykonane bezinwazyjne urządzenie do ciągłego pomiaru krwi człowieka bez użycia mankietu. Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, I Oś priorytetowa „prowadzenia prac Wsparcie B+R przez przedsiębiorstwa” Działanie „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Podziałanie „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”, pn. „Opracowanie innowacyjnej metody oraz urządzenia do ciągłego pomiaru ciśnienia krwi człowieka bez użycia rękawa”, numer POIR.01.01.01-00-0800/20 Całkowita wartość projektu: 11 755 259,92 PLN Wysokość dofinansowania Funduszy Europejskich: 8 875 633,71 PLN
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania w witrynie oraz do celów statystycznych. Pliki cookie możesz wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.