Projekt opiera się na badaniach nad sztuczną inteligencją w analizie obrazów z termografu MARS. Charakterystyczne zmiany onkologiczne w obrazach tkanki miękkiej z termografu mogą być trudne do odróżnienia od innych patologii. Nasze rozwiązanie potrafi wykryć bardzo subtelne różnice, pomagające lekarzom w szybszym i niezawodnym diagnozowaniu pacjentów.

 

Urządzenie przyspieszy diagnostykę wykrywania nowotworów, jednocześnie obniżając koszty ich leczenia.

Cel projektu

Opracowanie nowego wyrobu medycznego – wieloczęstotliwościowego termografu mikrofalowego. Urządzenie to przeprowadza bezinwazyjny pomiar rozkładu temperatury wewnętrznej tkanek organizmów żywych poprzez pomiar promieniowania elektromagnetycznego z zakresu mikrofalowego, emitowanego przez ludzkie ciało. Następnie opracowanie algorytmów w oparciu o sieci neuronowe SSN do obrazowania wyników uzyskanych w ramach prac B+R nad termografem mikrofalowym.

Metoda pomiaru

Pomiar wewnętrznego rozkładu temperatury tkanek organizmów żywych w sposób bezinwazyjny, za pomocą elektromagnetycznego promieniowania szumowego w zakresie mikrofalowym.

Zastosowanie

Urządzenie przesyłające dane do rozwiązania powstałego w ramach sieci neuronowych pozwala na dokładniejszą i precyzyjniejszą diagnostykę chorób pulmunologicznych.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania w witrynie oraz do celów statystycznych. Pliki cookie możesz wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
akceptuję