Wejdź w świat zaawansowanego wykrywania ruchu dzięki MiVital Sensor – czujnikowi mikrofalowemu z zastosowaniem technologii samosynchronizacji przez iniekcję oraz efektu Dopplera.

MiVital Sensor pozwala na precyzyjne wykrycie ruchu badanego obiektu, dzięki wykorzystaniu fal elektromagnetycznych o częstotliwości 10 GHz i minimalnej mocy. To najlepszy kompromis między minimalizacją zakłóceń przy odbiorze, a ekspozycją tkanek na oddziaływanie fal EM.

Zastosowanie

  •  Wykrywanie ruchu obiektu
  •  Pomiar akcji oddechowej (ruchów klatki piersiowej)
  •  Pomiar rytmu pracy serca
  •  Czujnik gestów – np. wzywanie pomocy poprzez kilkukrotne „machnięcie” ręką.
  •  Czujnik ruchów pacjenta na łóżku – podniesienie się z łóżka, opuszczenie nóg, zejście z łóżka itp.

Głębokość wnikania fali w tkanki

W przypadku użycia czujników mikrofalowych do pomiarów obiektów żywych (ludzi, zwierząt itp.) istotne jest wzięcie pod uwagę jednego z głównych parametrów opisujących propagację fali EM w ośrodkach stratnych (tutaj tkanki żywe), jakim jest tzw. głębokość wnikania.

 

Głębokość wnikania jest to parametr definiujący głębokość penetracji fali w głąb ośrodka, dla której występuje pochłonięcie ok. 84% mocy fali. Oznacza to, że prawie cała moc fali wchodzącej do tkanki zostaje pochłonięta w warstwie tkanki o grubości równej głębokości wnikania i co za tym idzie zamieniona na ciepło. Im mniejsza warstwa tkanki absorbująca moc fali tym niestety większe ryzyko potencjalnie szkodliwego oddziaływania.

Nasz czujnik wysyła falę elektromagnetyczną o częstotliwości 10 GHz i bardzo małej mocy co jest naszym zdaniem najlepszym kompromisem pomiędzy minimalizacją zakłóceń przy odbiorze oraz minimalizacją narażenia tkanek człowieka na oddziaływanie fal EM. Głębokość wnikania fali dla częstotliwości 10GHz wynosi od 4 do 3 mm (typowo dla tkanek takich jak, skóra, mięśnie, rogówka i soczewka oka).

 

Bardzo mała moc emitowana przez nasze urządzenie w połączeniu z większą głębokością wnikania w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań o częstotliwościach pomiarowych 24GHz i 60GHz powoduje że możemy Cię zapewnić, że nasz czujnik jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika i osoby badanej.

Specyfikacja techniczna

Napięcie zasilania: +3,3 V

Prąd zasilania: 48 mA

Częstotliwość emitowanej fali: ok. 10 GHz (9,88 GHz)

Moc emitowanej fali: 1,5mW (max. 2,5 mW) dla wersji w obudowie

Minimalna odległość do badanego obiektu: 0 mm (kontakt fizyczny)

Zasięg działania: od 0 do ok. 1m (zależy od wielkości i stopnia odbicia fali EM od obiektu)

W celu złożenia zamówienia, prosimy o kontakt mailowy pod adresem biuro@medisensonic.com. Nasz zespół skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe i udzieli wszelkich informacji na temat zakupu.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania w witrynie oraz do celów statystycznych. Pliki cookie możesz wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
akceptuję