Unia Europejska

​Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020

MPVT ma szansę stać się pierwszym na rynku urządzeniem sprawdzającym żywotność zęba jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Wysoka czułość pomiaru, szybkość oraz system pozbawiony błędów pomiarowych wynikających z wrażliwości na ruchy i drgania mechaniczne sprawi, że będzie to urządzenie absolutnie bezkonkurencyjne w skali światowej.

Cel projektu

Ostatecznym rezultatem tych prac będzie innowacyjne, bezinwazyjne urządzenie do obrazowania przepływu krwi w naczyniach miazgi zębów. Wykorzystana do tego celu technologia mikrofal będzie absolutnym przełomem wśród stomatologicznej aparatury diagnostycznej.

Podstawową funkcją urządzenia jest ocena przepływu krwi w naczyniach miazgi zęba, czyli parametru determinującego jego żywotność.

MPVT

Metoda pomiaru

MPVT zostanie wyposażone w specjalny układ sensora działającego w oparciu o efekt Dopplera, ze zoptymalizowanym układem nadawczo-odbiorczym i głowicą kontaktową.

Rozwiązanie charakteryzuje się wysoką czułością i szybkością pomiaru, przy jednoczesnej redukcji wrażliwości urządzenia na drgania mechaniczne, jakie mogą występować podczas badania.

Zastosowanie

Docelowymi odbiorcami innowacyjnego narzędzia diagnostycznego będą gabinety stomatologiczne, centra medyczne oraz kliniki uniwersyteckie.

 

​Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, I Oś priorytetowa „Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa" Działanie "Projekty B+R przedsiębiorstw", Podziałanie "Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa", pn. „Prace badawczo-rozwojowe nad nowym urządzeniem do diagnostyki stanu miazgi zęba oparte na technologii mikrofal”, numer POIR.01.01.01-00-0518/18
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania w witrynie oraz do celów statystycznych. Pliki cookie możesz wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
akceptuję