Unia Europejska

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Glucowave to bezinwazyjny system monitorowania poziomu glikemii. Element pomiarowy dotyka skóry pacjenta, dokonując pomiaru bez potrzeby naruszania ciągłości tkanek skóry. Dzięki temu jest bezbolesny, łatwy i wygodny w użyciu.

Cel projektu

Konsekwencją realizacji projektu będzie opracowanie prototypów oraz przeprowadzanie badań klinicznych nowatorskiego urządzenia do monitorowania poziomu glikemii u człowieka w sposób bezinwazyjny.

Metoda pomiaru

System Glucowave nie używa igieł ani innych tego typu czujników inwazyjnych wkłuwanych pod skórę pacjenta. Glucowave, co do koncepcji pomiaru działa podobnie do obecnych na rynku, inwazyjnych wyrobów typu CGMS. Dokonuje on pomiaru sygnału będącego w zależności (proporcjonalnego) od poziomu glukozy we krwi i płynie śródmiąższowym. Następnie po wprowadzeniu przez użytkownika wartości kalibracyjnych glikemii, pozyskanych poprzez pomiar glukometrem paskowym, przelicza własne wskazanie na jednostki glikemii.

Zastosowanie

Pacjenci leczeni insuliną, czyli wszyscy chorzy z cukrzycą typu 1 oraz znaczny odsetek pacjentów z wieloletnią cukrzycą typu 2 muszą wykonywać wielokrotnie w ciągu dnia pomiary glikemii za pomocą glukometru. Chorym leczonym osobistą pompą insulinową lub insuliną w wielokrotnych wstrzyknięciach w ciągu dnia w zmiennych dawkach zaleca się wykonywanie pomiarów nawet 10-12 razy w ciągu dnia.

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, I Oś priorytetowa „Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa" Działanie „Projekty B+R przedsiębiorstw", Poddziałanie "Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa", pn. „Opracowanie prototypu systemu do bezinwazyjnego monitorowania poziomu glikemii u człowieka (Glucowave)”, numer POIR.01.01.01-00-0577/20.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania w witrynie oraz do celów statystycznych. Pliki cookie możesz wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
akceptuję