Unia Europejska

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Skaner wewnątrzustny DAOS to przełomowe rozwiązanie w dziedzinie stomatologii. Dzięki pełnej automatyzacji DAOS pozwala na bardziej precyzyjną diagnostykę, zwłaszcza w dziedzinach ortodoncji, protetyki i implantologii. To innowacyjne urządzenie stanowi kompletnie nowe podejście w diagnostyce dentystycznej i ma szansę zastąpić analogowe techniki tworzenia wycisków.

 

Urządzenie DAOS jest realizowane przez spółkę zależną Deventiv sp. z o.o., należącą do grupy kapitałowej MediSensonic.

 

 

Rewolucyjny w swojej prostocie

DAOS składa się jedynie z części mobilnej skanera oraz jednorazowego ustnika. 

Ramię skanujące przesuwa zestaw miniaturowych kamer wzdłuż łuków zębowych, pobierając ich pełną geometrię. Na podstawie zebranych zdjęć renderowany jest model 3D jamy ustnej, który następnie zostaje przesyłany do komputera, tabletu lub urządzenia mobilnego lekarza. Można go również przekierować do laboratorium protetycznego lub do bazy danych na serwerze lub w chmurze. 

Potencjał rynkowy skanera jest bardzo obiecujący. Jego szerokie zastosowanie w stomatologii sprawia, że DAOS na szansę stać się standardowym wyposażeniem gabinetów stomatologicznych nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Nowa generacja skanerów wewnątrzustnych

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego; Oś priorytetowa „Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego"; Działanie " Badania naukowe i prace rozwojowe"; Podziałanie "Projekty aplikacyjne", pn. „Aktywny materac Sorest z technologią bezkontaktowego pomiaru i modulacji snu”, numer POIR.04.01.04-00-0155/17-00.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania w witrynie oraz do celów statystycznych. Pliki cookie możesz wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
akceptuję