Unia Europejska

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Jesteśmy w trakcie prac rozwojowych nad wytworzeniem bezmankietowego ciśnieniomierza do ciągłego pomiaru ciśnienia krwi (Microwave + PPG).

Cel projektu

Projekt ma na celu stworzenie metody stałego monitoringu ciśnienia krwi u osób chorujących na nadciśnienie, ale z pominięciem tradycyjnych, uciążliwych metod badawczych takich jak pompowany mankiet lub wiele węzłów detekcyjnych umieszczanych na ciele badanego.

Metoda pomiaru

Aby umożliwić ciągły pomiar ciśnienia tętniczego za pomocą jednego punktu pomiarowego, połączymy wyniki z metody PAT/ PTT z metodą wykorzystującą czujnik PPG o wielu długościach fali oraz czujnik mikrofalowy analizujący kształt impulsu fali tętna. Urządzenie będzie wygodne w noszeniu przez pacjenta w sposób ciągły i dyskretny (analogicznie jak holter ECG lub wearables).
Tworzony system nie wymaga stosowania kanału tętniczego lub cewnikowania, które mogą być wykonywane tylko u hospitalizowanych chorych. Nie wymaga również użycia mankietu zakładanego na ramię, powszechnie stosowanego w pomiarze ciśnienia krwi w domu lub w gabinecie. Urządzenia mankietowe mierzą skurczowe i rozkurczowe ciśnienie metodą osłuchową lub oscylometryczną.

Zastosowanie

Kierunek szybkich i noszonych wyrobów medycznych podłączonych do systemów telemedycznych uwidacznia się w hospitalizacji, telemedycynie oraz w przypadkach, kiedy leczenie pacjenta ma się odbywać w warunkach domowych.

 

W każdym z tych przypadków urządzenia bezprzewodowe, które są w stanie oprócz funkcji diagnostycznej realizować także transmisję danych pomiarowych, są szczególnie pożądane.

Wielu pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi dostaje zalecania, aby wykonywać ćwiczenia fizyczne w warunkach domowych, np. bieżnia, rowerek.

MediSensonic Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Opracowanie innowacyjnej metody oraz urządzenia do ciągłego pomiaru ciśnienia krwi człowieka bez użycia rękawa”.

Celem projektu jest wprowadzenie na rynek innowacyjnej metody oraz urządzenia do ciągłego pomiaru ciśnienia krwi człowieka bez użycia rękawa.

Dofinansowanie projektu z UE: 8 875 633,71 PLN
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania w witrynie oraz do celów statystycznych. Pliki cookie możesz wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
akceptuję